DRUHÁ NEDEĽA PO NARODENÍ PÁNA 5.1.2020

Druhá nedeľa po narodení Pána

5. januára 2020

1.     Dnes je prvá nedeľa v mesiaci január. Po sv. omšiach je adorácia.

2.     V pondelok (6.1.) je prikázaný sviatok, slávnosť Zjavenia Pána, ľudovo nazývaný aj Traja králi. Sv. omše budú ako bývajú v nedeľu. Pri sv. omšiach budeme požehnávať vodu, soľ, kriedu a tymian. Prineste si nádoby na požehnanú vodu.

3.     Domy a byty budem požehnávať od budúcej nedele (12.1.) popoludní. Je vás dosť prihlásených, tak prosím o trpezlivosť. Na nástenke v predsieni kostola si zajtra môžete pozrieť zoznam tých, ktorých navštívim budúcu nedeľu. Ostatných v ďalšie nedele.

4.     Vo štvrtok (9.1.2020) sa uskutoční rekolekcia kňazov Považskobystrického dekanátu vo farnosti Dolný Moštenec. Sv. omša začína o 10.00 h.

5.     Budúcu nedeľu slávime krst Krista Pána. Touto nedeľou sa končí vianočné obdobie. Prosím ochotných farníkov o rozloženie betlehema a uloženie na faru. Stromčeky zostanú v kostole ako ozdoba do sviatku Obetovania Pána – Hromníc.

6.     Pripomínam, že očakávam vaše návrhy na členov Farskej pastoračnej rady, Farskej ekonomickej rady, nových kostolníkov a rozdávateľov sv. prijímania.

7.     Hľadám ochotných farníkov, ktorí by si zobrali na starosť distribúciu katolíckej tlače v našich kostoloch.

8.     Ďakujem všetkým, ktorý sa počas týždňa zapájali do liturgie. Pán Boh zaplať a výzdobu a upratovanie našich kostolov.

Liturgické slávenia od 5. do 12. januára 2020

5.1.2020

Druhá nedeľa po narodení Pána

Prvá nedeľa v mesiaci

+ Milan  a Mária

+ Peter Badžgoň, kňaz, (5. výr.)

ZJAVENIE PÁNA – TRAJA KRÁLI

+ Jozef a Katarína

Za zdravie a Božiu pomoc pre Máriu

+ Milan a Oľga

Za zdravie pre Jozefa a + Jozef (10. výr.) a Viktória (5. výr.)

Za zdravie a Božiu pomoc pre Martu a rodinu

Za zdravie pre  Miroslava a Júliu

+ Milan, Ján, Katarína, Jozef a Kamila

12.1.2020

Nedeľa krstu Krista Pána

+ Irena (1. výr.)

+ Vendelín a Helena

+ Jozef (1. výr.) z 13.1.2020

Ukazujem 1 - 5 z 10 výsledkov.
z 2