DVADSIATA DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ 20.10.2019

Dvadsiata deviata nedeľa v cezročnom období

20. októbra 2019

1.     Prežívame mesiac október, ktorý vyhlásil pápež František ako „Mimoriadny misijný mesiac.“ Myslime na tých, čo ohlasujú evanjelium v ďalekých krajinách vo svojich modlitbách. Október je zároveň aj mesiacom posvätného ruženca. V tomto mesiaci modlitbou posvätného ruženca môžeme získať úplné odpustky. V kostole sa modlievame posvätný ruženec pred svätou omšou. Povzbudzujem vás k tejto modlitbe aj doma vo svojich rodinách.

2.     Dnes slávime Misijnú nedeľu. Pri sv. omšiach je zbierka na misie. Popoludní o 14.00 h. v kostole v Papradne bude modlitba Krížovej cesty obetovaná za misionárov a za šírenie evanjelia.

3.     Na budúcu nedeľu sa budete môcť zapojiť do akcie „Sviečka za nenarodené deti.“ Po sv. omšiach si budete môcť sviečku zakúpiť za 1 € pri východe z kostola a takto podporiť organizáciu Fórum života a pri zapálenej svieci sa pomodliť za nenarodené deti.

4.     Na budúci víkend sa zo soboty na nedeľu mení letný čas na zimný. Hodiny si posúvame o jednu hodinu späť.

5.     Obecný úrad v Brvništi v spolupráci s Farským úradom v Papradne vás pozýva pri príležitosti Mesiaca úcty k starším na koncert kresťanského zboru SHEMA z farnosti Panny Márie v  Kysuckom Novom Meste. Koncert sa uskutoční v piatok 25.10.2019 o 17.00 h. v kostole v Brvništi.

6.     Pri príležitosti sviatku sv. apoštola Ondreja, patróna farského chrámu, farnosti Papradno a obce – Dediny roka Papradno a 285. výročia zriadenia farnosti Papradno s filiálnou obcou Brvnište, bude slávnostnú hodovú svätú omšu dňa 30.11.2019 o 14.00 h. vo farskom chráme sláviť žilinský biskup J. E. Mons. Tomáš Galis.

7.     Ďakujem za upratovanie a výzdobu našich kostolov. Pán Boh zaplať!

Liturgické slávenia od 20. októbra do 27. októbra 2019

20.10.2019

Dvadsiata deviata nedeľa v cezročnom období

Poďakovanie Pánu Bohu za ochranu pri autohavárii