DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ 6.9.2020

DVADSIATA TRETIA NEDEĽA

V CEZROČNOM OBDOBÍ

6. septembra 2020

1. Slávime prvú nedeľu v mesiaci september. Po svätých omšiach bude prvonedeľná adorácia a mesačná zbierka na kostol.
  2. Dnes po svätej omši o 10.30 h. bude pohreb + Ladislava Husárika.
  3. Na budúcu nedeľu bude v Brvništi svätá omša ku cti Panny Márie na Holom Vŕšku o 14.00 h. Odchod od kostola v Brvništi je o 13.00 h. Prosím, aby ste pripravili okolie kaplnky a zabezpečili odvoz liturgických vecí ku kaplnke.
  4. Nácvik tretiakov z Papradna na prvé sväté prijímanie bude v utorok a vo štvrtok. V utorok nácvik začína svätou omšou. Vo štvrtok o 18.00 v kostole.
  5. Svätá spoveď pred prvým svätým prijímaním bude v sobotu (12.9.) v kostole od 9.00 do 10.00 h. Všetky deti nech prídu o 8.50 h. do kostola.
  6. Na budúcu nedeľu (13.9.) je v kostole v Papradne slávnosť prvého svätého prijímania pri svätej omši o 10.30 h. Prosím, aby ste pri vstupe do kostola rešpektovali pokyny usporiadateľov a nechali miesta v laviciach pre rodičov a príbuzných prvoprijímajúcich detí.
  7. Rodičov detí pozývam pripraviť kostol, okolie kostola a fary na slávnosť prvého svätého prijímania v piatok o 16.00 h.
  8. Na budúcu sobotu 12. septembra nás otec biskup Tomáš pozýva na Diecézne stretnutie veriacich zo všetkých farností, ktorým záleží na obnove života a vzťahov vo farnosti i v našej diecéze. Stretnutie začne sv. omšou na Hore Butkov o 12.00 hodine, ktorá bude slávená v rámci Soboty Božieho milosrdenstva. Na stretnutie sa môžete dopraviť objednaným autobusom priamo z našej farnosti až na vrchol Hory Butkov do Skalného Sanktuária. Predbežný čas odchodu autobusu z Papradna 10.00 h a z Brvništa o 10.10 h. Doprava bude vďaka štedrosti sponzorov zdarma pre všetkých, ktorí sa stihnú prihlásiť do naplnenia kapacity objednaných autobusov na diecéznej stránke www.dcza.sk, najneskôr však do utorka 8. septembra. Tam nájdete tiež program aj s presným časom odchodu autobusu z našej farnosti.
  9. Rekolekcia kňazov považskobystrického dekanátu bude vo štvrtok (10.9.) vo farnosti Svätej rodiny v Považskej Bystrici na sídlisku SNP. Svätá omša začína o 10.00 h. v ZŠ na SNP.
  10. Sviatosť manželstva chcú prijať: Ľubomír Pacúch, syn Jozefa a Márie r. Babiarovej, bývajúci v Papradne a Viera Zboranová, dcéra nebohého Miroslava a Viery r. Filípkovej, bývajúca v Papradne. (sob. 11.9.2020 o 15.00 h. so sv. omšou v Papradne).                                                                                                    Bohumil Priedhorský, syn Bohumila a Márie r. Machciníkovej, bývajúci v Papradne a Lucia Melicheríková, dcéra Ladislava a Henriety r. Kobanovej, bývajúca v Papradne. (sob. 12.9.2020 o 15.00 h. so svätou omšou v Papradne).

Liturgické slávenia od 6. do 13. septembra 2020

6.9.2020

Dvadsiata tretia nedeľa v cezročnom období

+ Ignác a Alžbeta