« Back

cestovanie do Vietnamu

Phu Quoc
Kokosové vezenie, aj takto prezývali v čase vojny tento ostrov v tvare slzy, keď tu američania vytvorili zajatecký tábor pre zhruba 40 tisíc príslušníkov Vietcongu. Dnes ho volajú aj Nefritový ostrov, ktorý sa stal rajom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným plážam.

V roku 2001 sa 70% stalo národným parkom, prislúcha k nemu 21 malých ostrovov. Na ostrove žije okolo 80 000 obyvateľov, ktorí sa živia predovšetkým pestovaním čierneho korenia, ktoré je najhlavnejšou plodinou tejto oblasti. Okrem pestovania čierneho korenia je veľmi dôležitým odvetvím aj výroba rybej omáčky Hung Thanh, ktorá je vraj kvalitou tá najlepšia, preslávila sa po celej krajine a je vyvážaná aj do zahraničia.

Podnebie je ako v celej časti južného Vietnamu rozdelené na obdobie sucha a obdobie dažďov. Obdobie sucha začína približne od začiatku decembra do konca mája, kedy je obloha modrá a more je kľudné. Od júna až do októbra začína obdobie dažďov, ktoré sa vyznačuje teplým a daždivým počasím, najviac zrážok padne v popoludňajších lejakoch.

Phu Qoc sa nachádza v Thajskom zálive blízko hraníc s Kambodžou. Od roku 2012 sa na ostrove nachádza aj medzinárodné letisko, ktoré bolo postavené na podporu rozvíjajúceho sa cestovného ruchu. Najrýchlejšie sa sem dostanete letecky zo Saigonu, let trvá zhruba 50 minút.

Nájdete tu malé, štýlove, ale aj luxusné rezorty, ktoré ponúkajú takmer ľudoprázdne pláže perfektné na útek pred realitou. Okrem Kambodži o tento ostrov mali v minulosti záujem aj francúzi. Tento francúzsky vplyv je možno pozorovať aj v niektorých rezortoch, ktoré sú postavené v štýle francúzskych prímorských vil. Väčšina hotelov v Phu Quoc sa sústredí na najdlhšej pláži ostrova Long Beach, ktorá ma takmer 20 km, vyznačuje sa krištáľovo čistou vodou a je lemovaná kokosovými palmami. Romantické duše určite ocenia nádherné západy slnka na Long Beach.

Okrem Long Beach sa na ostrove nachádzajú aj ďalšie dve nádherne pláže Bai Sao a Bai Dam, ktoré lemujú juhovýchodnú časť ostrova. Zatiaľ tam nájdete božský kľud, bez otravných plážových predavačov, avšak tento kúsok raja už objavili developeri, ktorí chcú využiť turistický potenciál, preto by ste návštevu Phu Quoc nemali dlho odkladať. Najkrajšou plážou ostrova je takmer nedotknutá pláž Bai Khem na juhu ostrova.

Pokiaľ by vás už nebavilo leňošenie na pláži môžete sa vydať naprieč ostrovom a prejsť si ho od severu na juh so zastávkou na vodopádoch Tranh Waterfall, na Pepper plantáži alebo v chráme Dinh Cau Temple. Deti a možno aj dospelý ocenia návštevu tématického parku Vinpearl Land. Zážitkom je určite aj návšteva ostrovného mesta Duong Dong, kde môžete zažiť atmosféru rušného trhu, kde vždy ráno a podvečer priplávajú lode so svojimi úlovkami. Časť úlovku, konkrétne určitý druh sardel smeruje do miestnej továrne na výrobu rybej omáčky. Tržnica v Duong Dong je najväčším ostrovným trhom, kde kúpite takmer čokoľvek od sušienok, mydiel, slnečných okuliarov cez farby, mramor, suveníry a lieky. Nachádzajú sa tam aj práčovne, ktoré sú v porovnaní s práčovňami v rezortoch oveľa lacnejšie.

Ha Long Bay
Od roku 1994 je zátoka zaradená medzi prírodné pamiatky svetového dedičstva UNESCO. Táto zátoka je tvorená vápencovými ostrovmi, ostrovčekmi a jaskyňami. Nachádza sa tu národny park Cat Ba, ktorý nemôžete pri svojej návšteve Ha Longu vynechať. Zažite noc na opustenom ostrove, kde sa o 22:00 vypína elektrický prúd, taktiež je tu možnosť kajakovania a výletu na bicykloch, kde popri bádaní ostrov Cat Ba budete mať pocit neskutočnej slobody. Na pobreží Ha Long sa nachádza asi 100 metrov široká a viac než 500 metrov dlhá piesočná pláž Bai Chay. Pri návšteve Ha Long nezabudnite ochutnať mieste špeciality a čerstvé plody mora. Ako ku každej prírodnej atrakcii, tak aj pri Ha Long Bay vznikla legenda, že tieto ostrovy vytvoril Drak, keď prelietal ponad toto územie. Vytváral vraj údolia, a tým, že zapichol svoj chvost hlboko do zeme, vznikli údolia zaliate morskou vodou. V ázijských krajinách je drak kladnou postavou, preto všetky legendy a miesta spojené s drakom sú nabité kladnými vlastnosťami. Halong Bay tým pádom chráni pobrežie a vytvára výborne podmienky pre rybolov, mnoho ostrovov má aj náboženský význam.

Hoi An
Takmer uprostred mapy Vietnamu narazíte na malé ale nesmierne populárne mesto Hoi An nazývané aj vietnamským mestom lucerien – v preklade Hoi An znamená „pokojné miesto stretnutí”. Mesto bolo kedysi známe pre svoj obchdoný prístav no dnes je exotickou turistickou atrakciou stredného Vietnamu. Najkrajšie je po zotmení, úzke ulice Hoi Anu sú plné maličkých domčekov na ktorých drevených strechách sa húpu svietiace lampióny. Miestni si tu zriadili krajčírske dielne, kde turistom ponúkajú jedinečné služby. Väčšina domov je chránených UNESCO, najkrajší architektonický prvok sa tu považuje japonský most Nhat Bat. Turisti väčšinou preferujú návštevu klasickej architektúry a náboženských pamiatok Hoi An, ako aj nákup tradičných suvenírov a namieru šitého oblečenia, ktoré si môžu zakúpiť v miestnych obchodíkoch.

Zdroj: getvietnamvisa.com

Next
Tuesday
29
11/29/22
S M T W T F S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
There are no events on this day.
Time Title Type  
There are no events on this day.
Showing 0 results.