TRIDSIATA PRVÁ NEDEĽA V OBDOBÍ CEZ ROK 30. OKTÓBRA 2022

TRIDSIATA PRVÁ NEDEĽA

V OBDOBÍ CEZ ROK

30. OKTÓBRA 2022

1. Slávime Tridsiatu prvú nedeľu v cezročnom období.
  2. V utorok je cirkevne prikázaný sviatok, slávnosť VŠETKÝCH SVÄTÝCH. Sväté omše budú ako v nedeľu.
  3. V stredu je Spomienka na všetkých verných zosnulých – Dušičky. Svätá omša v Papradne bude o 17.30 h. a v Brvništi o 16.00 h. Po svätých omšiach bude pobožnosť na cintoríne.
  4. Budúca nedeľa je prvá v mesiaci november. Po svätých omšiach bude prvonedeľná adorácia a koná sa mesačná zbierka na kostol.
  5. Dnes a v utorok si môžete po svätých omšiach za dobrovoľný príspevok zakúpiť Sviečku za nenarodené deti.
  6. Od 1.11. do 8.11. môžeme získavať úplné odpustky pre duše v očistci. Podmienky pre získanie odpustkov: svätá spoveď, sväté prijímanie, nábožná návšteva cintorína, modlitba Verím v Boha, Otče náš a Modlitba na úmysel Sv. Otca (Otče náš, Zdravas Mária, Sláva Otcu).
  7. V týždni je prvý piatok v mesiaci november. Nakoľko som k prvému piatku a aj k sviatku Všetkých svätých a k Dušičkám spovedal v uplynulom týždni, svätá spoveď bude 30. minút pred svätou omšou a v piatok hodinu pred svätou omšou.
  8. Predbežné vyčíslenie prác na farskom kostole: Maľovanie a reštaurovanie kostola (interiér, exteriér) - 33 842,96 €., liturgické zariadenie (obetný stôl, kazateľnica, príručné stolíky, schody a pódium k hlavnému oltáru, police pod sochy - 4 320 €., osvetlenie, výmena zásuviek, vypínačov - 2 070,56 €., koberec - 254,27 €. Terénne úpravy, uloženie dlažby, obloženie schodov a chodníkov – prebieha výberové konanie, realizácia do hodov 2022.
  9. Od budúceho týždňa večerné sväté omše budú o 17.30 h.
  10.  Fatimská pobožnosť bude v sobotu po svätej omši. Pri svätej omši požehnáme novú sochu Fatimskej Panny Márie.
  11.  Úmysly na sväté omše na mesiace november a december 2022 zapisujem v týždni po svätých omšiach v sakristii.
  12.  Z pohrebu p. Anny Hároníkovej darovali na potreby farnosti 500 €. Pán Boh zaplať.
  13.  Časopis „Naša Žilinská diecéza“ pripravila reportáž o našej farnosti, o obnovenom kostole a soche Preblahoslavenej Panny Márie – Ochrankyne Papradňanskej doliny. Časopis si môžete zobrať na budúcu nedeľu po svätých omšiach. Taktiež pripravujeme k 230. výročiu nášho kostola historickú brožúrku, ktorá bude k dispozícii k blížiacim sa hodom.
  14.  Milí spoluobčania, rodáci a priaznivci našej dedinky, počas Ondrejovských hodov, ktoré sa budú konať v sobotu 26. novembra 2022, opäť plánujeme zorganizovať výstavu dobových aj súčasných fotografií vo vestibule ZŠ s MŠ Papradno, tentokrát pri príležitosti 230. výročia Kostola sv. Ondreja v Papradne. Prosíme vás, ak máte nejaké dobové, prípadne spomienkové fotografie kostola, jeho okolia, p. farárov, slávností, podujatí... neváhajte a pošlite nám ich na našu e-mailovú adresu: papradnofb@gmail.com alebo nám ich prineste osobne na obecný úrad, prípadne do školy. Fotografie odfotíme / oskenujeme a vrátime vám ich neporušené naspäť. Veľmi by nás potešila aj fotografia z Kvetnej nedele a stánkov, ktoré zvykli kedysi bývať pred kostolom. Všetkým, ktorí sa o vaše fotografie s nami podelíte, veľmi pekne ďakujeme! V rámci výstavy sa uskutoční aj fotosúťaž s tematikou kostola a jeho okolia. Fotografie v rozmere A4 (čiernobiela / farebná) a max. počte 3 ks nám môžete poslať na už uvedený e-mail alebo priniesť osobne na ZŠ alebo OcÚ do 5. novembra 2022. Nezabudnite uviesť svoje meno, priezvisko, vek a telefónne číslo (v prípade výhry vás budeme kontaktovať). Víťaza vyberú návštevníci výstavy prostredníctvom hlasovacích lístkov. Prvé tri miesta budú vyhlásené počas kultúrneho programu v kinosále KD. Tešíme sa na všetky vaše fotografie.

Liturgické slávenia od 30. októbra do 6. novembra 2022

30.10.2022

Tridsiata prvá nedeľa v cezročnom období

+ Ján, Ľubomír, Ignác a Kamila

Poďakovanie Pánu Bohu za 20. rokov manželstva

1.11.2022

Všetkých svätých

+ Radovan, Anna, Jozef, Mária a Milan

+ Žaneta

2.11.2022

Všetkých verných zosnulých

Dušičky

Za duše v očistci

+ Ivan a za duše v očistci

3.11.2022

Sv. Martina de Porres, rehoľníka

+ Celestín, Barbora a Helena

4.11.2022

Sv. Karola Boromejského, biskupa

PRVÝ PIATOK

Na úmysel ordinára

+ Katarína, Ondrej, Antónia a František

5.11.2022

FATIMSKÁ SOBOTA

+ Ľudovít, Matilda, Gregor a František

6.11.2022

Tridsiata druhá nedeľa v cezročnom období

+ Jaroslav, Viktória, Anakléta, Ľudovít, Filoména

+ Vincencia, Augustín, Štefan, Anna, Viera   a Dobroslava

Poďakovanie Pánu Bohu za 50. rokov manželstva a za veriacich

V prípade pohrebu, alebo sobáša so sv. omšou, sa každá iná sv. omša v ten deň ruší!