Farské oznamy

Tretia pôstna nedeľa – 24. marca 2019

1. Dnes popoludní o 14. h. krížová cesta na tému „Blahoslavení prenasledovaní pre spravodlivosť“.

2. V pondelok je slávnosť Zvestovania Pána.
    Sv. omše:
    Brvnište – 17:00 h.,
    Papradno – 18:30 h.

3. Vo štvrtok sv. omša nebude.

4. Pomazanie chorých udelíme chorým a starším pri sv. omšiach:
    v Brvništi – v sobotu 30. marca o 15. hod.,
    ♦ v Papradne – v sobotu 6. apríla o 15. hod.

5. Aj tento rok bude prebiehať celosvetová pôstna aktivita 24 hodín pre Pána, v dňoch pred 4. pôstnou nedeľou:
    od piatka 29. marca do soboty 30. marca. Téma na tento rok: „Ani ja ťa neodsudzujem“ (Jn 8,11).
    V našej farnosti sa pokúsime podobne ako minulý rok zaplniť celý 24-hodinový čas, striedavo v oboch kostoloch. Začneme v piatok o 15. h. modlitbou pred krížom pri farskom kostole, skončíme v sobotu o 15. h. v Brvništi svätou omšou s pomazaním chorých. Bude príležitosť k svätej spovedi alebo duchovnému rozhovoru s kňazom; budeme venovať čas spoločnej modlitbe, poklone krížu, osobnej adorácii a čítaniu Svätého písma.
    Program je na nástenke; tabuľka na stolíku vzadu – môžete sa zapísať na adoráciu alebo čítanie.
    Aj tých, ktorí nemôžu prísť do kostola, vyzývam, aby venovali nejaký čas modlitbe a čítaniu Svätého písma.

Deň

Liturgické slávenie

Sväté omše a úmysly

24. 3.

Tretia pôstna nedeľa

Krížová cesta:  14:00

9:00 Brv

za farníkov

† Helena a Ján Holienčík

Zvestovanie Pána
Slávnosť

17:00 Brv

Utorok po 3. pôstnej nedeli

17:00 Brv

† Helena Janáčková (1. výr.)

Streda po 3. pôstnej nedeli

† Marek a Anna, Terézia a František

Štvrtok po 3. pôstnej nedeli

––

Piatok po 3. pôstnej nedeli

24 hodín pre Pána

† Kamila Žiačková

Sobota po 2. pôstnej nedeli

24 hodín pre Pána

15:00 Brv *

† Uršula a Ondrej Hrnčík

za chorých

31. 3.

Štvrtá pôstna nedeľa

Krížová cesta:  popoludní

9:00 Brv

za farníkov

† Ján Grbál (10. výr.)

* pri sv. omši sa udeľuje sviatosť pomazania chorých

Mesiac marec: litánie k sv. Jozefovi – pred alebo po omši; v nedeľu popoludní

Odpustky:

1. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Vyžaduje sa, aby sa pohyboval od jedného zastavenia k druhému a rozjímal o umučení a smrti Pána Ježiša. Ak sa koná pobožnosť verejne, stačí, ak sa pohybuje ten, čo vedie pobožnosť. – Tí, čo sa pre vážnu prekážku nemôžu zúčastniť na krížovej ceste, môžu získať tie isté odpustky, a to čítaním a rozjímaním o umučení Pána Ježiša aspoň nejaký čas, napríklad štvrť hodiny.

2. Veriaci, ktorý sa v piatok v Pôstnom období pomodlí po prijímaní pred obrazom Ježiša Krista Ukrižovaného modlitbu Dobrý a preláskavý Ježišu, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.